Telepraca

Share Button

Jakie możliwości daje telepraca i dlaczego warto tak pracować?

Telepraca polega na wykonywaniu pracy poza siedzibą firmy, dzięki zastosowaniu technologii teleinformatycznej. W krajach rozwiniętych formuła telepracy jest szeroko rozpowszechniona i pożądana zarówno przez pracowników jak i pracodawców. W Polsce największe grono telepracowników stanowi kadra kierownicza. Jednak z dnia na dzień coraz więcej firm przekonuje się do telepracy, zatrudniając w ten sposób programistów, grafików, tłumaczy itd. Telepracę docenił również polski ustawodawca, wprowadzając do Kodeksu Pracy odpowiednie regulacje.

Niech liczą się efekty

Doświadczenia krajów rozwiniętych pokazują, że telepraca ma przyszłość. Zaufanie, jakim zostaje obdarzony pracownik oraz możliwość zawodowego funkcjonowania w domowym zaciszu często przekładają się na znaczący wzrost efektywności pracy. Fakt ten uświadamia, że w pracy, bardziej od liczby przepracowanych godzin, liczą się efekty.

Pracuj z tymi, którzy są dobrzy, a nie z tymi, którzy są akurat
“pod ręką”

Dzięki telepracy firmy zatrudniające wybitnych specjalistów nie muszą w żaden sposób ograniczać swoich personalnych poszukiwań. Doskonały tłumacz pozostaje doskonałym tłumaczem bez względu na miejsce, w którym oddaje się swojej pracy.

Pozwól godzić życie rodzinne i zawodowe

Telepraca otwiera też nowe możliwości młodym mamom, które dotychczas często były zmuszane do dokonywania przykrych wyborów pomiędzy macierzyństwem a rozwojem zawodowym. Praca w domu pozwala godzić te dwie ważne sfery życia.

Zafunduj sobie coś bezcennego – CZAS

Dzięki pracy zdalnej możemy także uniknąć nieprzyjemności związanych z dojazdami. Problem ulicznych korków jest znany nie tylko warszawiakom, którzy na dojazd do miejsca pracy i z powrotem tracą ok. 2 godziny dziennie. Jakże inaczej można byłoby wykorzystać ten czas…

Zadbaj o bezpieczeństwo z naszą pomocą

Jednak telepraca to także szereg wyzwań, wśród których najpoważniejszym jest bezpieczeństwo informacji. Łącząc się z siecią swojej firmy, musimy mieć pewność, że przesyłane dane nie trafią w niepowołane ręce. Kwestia bezpieczeństwa informacji od lat spędza sen z powiek informatykom całego świata. Jest ona także przedmiotem zainteresowania naszej firmy.

Projektowanie Stron Internetowych